vara.ee e-poest ostes ei pea olema püsikliendiks registreerunud. Kui aga on soov osa saada püsikliendi soodustusest, siis tuleb enne ostu sooritamist ennast püsikliendiks registreerida.

Tooted on jaotatud erinevatesse kategooriatesse. Kategooriatel võivad olla alamkategooriad, millel omakorda alamkategooriad. Näiteks käevõrud leiab järgnevat teed mööda: ehted -> käevõrud.

Tooteid saab ka meie poest otsida, kasutades selleks otsingut:

Otsingut tehes tuleks kasutada otsingusõnu, mis on ainsuses, näiteks: elevandid asemel tuleks kasutada sõna elevant.

Tootekategooriad on leitavad e-poe esilehel ja tootekategooriate menüüs:

Kui sobiv tootemenüü on leitud saab hakata toodetega tutvuma:

Toodete juures on punase värviga välja toodud hinnad. Kui toodetele kehtib mõni soodustus, siis on vana hind läbikriipsutatud ja uus hind selle kõrval. Püsikliendid näevad samuti hindu, millelt on püsikliendi soodustus mahaarvestatud.

Sobiva toote leidmisel kategooriavaates saab toote koheselt ostukordi lisada. Kui on soov tootega lähemalt tutvuda, tuleks hiirega klikkida pildil, nimetusel või hinnal. Seejärel avaneb konkreetset toodet tutvustav lehekülg, mis näeb välja selline:

Kui on soov toode osta, tuleks klikkida nupule Lisa ostukorvi. Eelnevalt võib nupu ees olevas lahtris toodete kogust muuta.

Lehekülge veidi allapoole kerides leiab toote kohta lisainfot ja kui tootele on antud ostjate poolt hinnangud, siis need on samuti leitavad lehekülge allapoole kerides.

Kui oled endale sobivad tooted leidnud ja/või soovid vaadata ostukorvi sisu, siis saad seda teha siit:

või siit:

Avaneb Ostukorvi leht, mis näeb välja umbes selline:

Ostukorvi lehel saab:

  • oma tellimuse üle vaadata
  • suurendada või vähendada toote koguseid
  • kustutada tooteid
  • määrata sobiva tarneviisi
  • kasutada sooduskuponge (kui need on olemas)
  • kasutada kinkekaarti (kui on olemas)

Ostukorvi lehel on näha kõik Kampaaniatega seonduvad soodustused, samuti Püsikliendi soodustus.

Kui ostukorv on kontrollitud, saab asuda tellimust vormistama. Selle tuleks klikkida nupule Tellimust vormistama, mis viib Kassa lehele.

Kui oled jõudnud Kassa lehele, siis sellel lehel tuleb lisada kontaktandmed, tarneviis (pakiautomaadi valiku puhul tuleb valida sobiv pakiautomaat), makseviis ning lisaks on vaja nõustuda vara.ee e-poe maksetingimutega.

1. Lisa kontaktandmed (kõik punase tärniga tähistatud väljad on kohustuslikud):

2. Vali tarneviis. Kõigepealt pakiautomaadi teenust pakkuv firma (Omniva, Smartpost) ja seejärel nimekirjast sobiv pakiautomaat.

3. Vali sobiv makseviis:

Pangalingiga maksmise korral vali kindlasti ka oma pank, klikkides panga logole.

4. Nõustu vara.ee e-poe Müügitingimustega.

Kui kõik andmed on täidetud, kliki nupule Esita tellimus. Vastavalt maksemeetodile suunatakse edasi makse teostamise lehele. Ära unusta pärast makse teostamist klikkida Tagasi kaupmehe juurde lingile (v.a. juhul kui oled valinud maksemeetodiks ettemaksuarvega tasumise).

Maksevõimalusi on vara.ee e-poes 4 erinevat:

Makseviisi saab valida kassa lehel:

Pangalingiga makstes tuleb kindlasti ära määrata ka panganimi, mille kaudu makset sooritatakse. Selleks tuleb klikkida panga logole.

ESTO 3, ESTO järelmaksu ja ESTO maksa hiljem valiku puhul toimub suunamine edasi AS ESTO leheküljele, kus tuleb vormistada leping.

Ettemaksuarveega tasumise valiku puhul kuvatakse pärast tellimuse vormistamist meie pangarekvisiidid, kuhu makse teostada. Ka saadame samasisulise kirja ostja e-posti aadressile.

vara.ee e-poe püsikliendiks liitumine on TASUTA. Liitumiseks tuleb minna Minu konto lehele.

Liitumiseks tuleb lisada eesnimi, perekonnanimi, kasutajanimi, e-posti aadress ja parool. Meie süsteem määrab sisestatud parooli turvalisuse (väga nõrk, nõrk, keskmine, tugev) ja annab soovitusi, kuidas parooli paremaks muuta. Kui parool on väga nõrk või nõrk ei saa püsikliendiks liitumist lõpuni viia.

Kui e-posti aadress ja parool on sisestatud, tuleb vajutada nuppu Registreeru. Et registreerumine lõpuni viia tuleb veel oma e-posti aadress aktiveerida. Selleks tuleb vaadata oma e-posti postkasti, sinna saabub meilt e-kiri. Konto aktiveerimiseks kliki kirjas olevale lingile ja ongi konto aktiveeritud.

Et oma kontole sisse logida, tuleb minna aadressile pood.vara.ee/minu-konto. Lisada tuleb oma kasutajanimi või e-posti aadress ning parool.

Tooteid saavad hinnata ainult need kasutajad, kes on konkreetse toote ostnud. Toote hindamiseks saabub umbes 7 päeva pärast seda, kui oled toote pakiautomaadist või kullerilt kätte saanud e-kiri, kus pakume võimalust toodet või tooteid hinnata.

Kui klikkida e-kirjas olevale lingile, avaneb umbes selline lehekülg:

Sellel lehel on ära toodud kõik ühe tellimuse raames ostetud kaubad. Hinnata saab igat konkreetset toodet ja meie e-poe teenuse kvaliteeti. Kohustuslik on anda hinne nii tootele kui meie e-poe teenusele. Kommentaaride lisamine on vabatahtlik.

Kui leiad meie e-post kauba, mis ei ole hetkel saadaval, kuid sooviksid seda endale siiski osta, siis võid tellida teavituse, kui kaup on e-poodi tagasi müüki tulnud. Teavituse tellimiseks tuleb sisestada ainult oma e-posti aadress.

Kuidas seda teha?

1. Kui oled jõudnud toote lehele, mida ei ole hetkel saada, siis avaneb sarnane pilt alljärgnevaga:

2. Teavituse tellimuseks kliki nupule “Teavita mind, kui kaup on müüki tulnud!”

3. Sisesta oma e-posti aadress:

4. Kliki nupule “TELLI TEAVITUS”.

Ja ongi teavitus tellitud. Kui kaup on jõudnud tagasi müüki saad oma e-posti aadressile vastavasisulise teavituse.

Kui soovid teavituse tellimusest loobuda, mine tagasi toote lehele, mille kohta teavituse tellisid. Leiad sellelt alljärgneva info:

Teavitusest loobumiseks kliki lingile “Soovid teavituse tühistada? Kliki siia!”.